Norges ledende reisebyrå for Øst- og Sentral-Europa

Sidemeny

Startsiden
Reisemål
Pakkepriser
Gruppereiser
Reiseforslag
Informasjon
Forespørsel
Om oss
Kontakt oss

Kontaktinfo

Telefon
35 98 99 60
Faks
35 98 10 23
E-post
post@kalinkatours.no

   Medlem i: 
  ReisegarantifondetNorsk Reiselivsforum IATA
Budapest
TipsUtskriftsvennlig side

Art otel

Adresse

Bem rakpart 16 - 19

Beliggenhet

Beliggenhet på Buda-siden, rett ved Donau, - med utsikt mot Parlamentsbygningen, Lenke-broen, og sentrum på Pest-siden, eller opp mot Buda-slottet og Fiskerbastionen på Buda-siden.

Om hotellet

Dette er hotellet for deg som ønsker noe helt spesielt; - et høykvalitets livsstilshotell i gjennomført minimalistisk stil, interiør-designet av den kjente amerikanske minimalist-kunstneren Donald Sultan både hva angår bilder, skulpturer, tekstiler, tepper og servise. En retrospektiv samling på nær 700 av kunstnerens bilder, mange fra hans berømte Domino-serie og kunstnerens "signatur": røyk-ring-motivene,- pryder veggene i de 165 rommene, resepsjonen, restauranten, baren og øvrige fellesarealer.

Våre utvalgte bilder vil gi et begrenset inntrykk av hotellet. For folk som liker en slik kombinasjon av moderne kunst og minimalistiske elementer blir hotell av denne typen fort et kult-sted.
Vi anbefaler så absolutt et besøk.

Hotellet består av en moderne bygning som vender ut mot Donau, og fire restaurerte, re-designet og renoverte fredede 1700-tallsbygninger i barokk stil som danner et flott arkitektonisk miljø med utendørs-terrasser og atrium-områder innover i kvartalet.

165 rom, 9 suiter. 2 etasjer for ikke-røykere. 2-3-8 etasjer.

Egen garasje for 56 biler.

Heis

Ja

Rombeskrivelse

Store, forskjellig-artede, minimaltisk-innredede og velutstyrte rom, alle med Donald Sultans lille svarte fugle-statue på en av veggene.
Kabel-TV, ISDN-telefon, PC-oppkobling, voice-mail, minibar,safe. Vannkoker for kaffe/te i executive-rommene.
Smakfulle baderom med badekar og dusjkabinett, hårføner, rene naturprodukter i såpe, shampo osv.

Aircondition

Individuelt regulerbart aircondition

Frokost

Buffet frokost.

Restaurant

Morgenkaffe i lobby-området. Frokost i dagligstuen.
A la carte restauranten Chelsea

Bar

Domino Kafe og bar med utendørs-terrasse

Møterom

3 møte-/konferanse-rom med plass for 10 til 170 personer.

Andre faciliteter

Kunst-/brukskunst-butikk.

 

Tlf: (+47) 35 98 99 60 Fax: (+47) 35 98 10 23 E-post: post@kalinkatours.no

Kalinka-tours AS, Postboks 233, 3791 Kragerø


Sidekart

Copyright © Kalinka-tours AS

Utviklet av ThinkPage AS